Food Law Event: Voedings- of gezondheidsclaim maken? Hier ligt de focus van de NVWA 

Food Law Event: Voedings- of gezondheidsclaim maken? Hier ligt de focus van de NVWA 

Producenten proberen zich door middel van claims te onderscheiden van andere producenten. Maar niet alles mag zomaar geclaimd worden. Hoe ziet zo'n traject van het maken van een claim eruit? Hoe weet je of een voedings- of gezondheidsclaim gemaakt mag worden? En hoe kijkt de NVWA naar dit onderwerp? Tijdens het Food Law Event op 4 juni zoomen drie verschillende sprekers uitgebreid in op claims.

Ook dit jaar organiseert VMT het jaarlijkse Food Law Event. Het Food Law Event is dé jaarlijkse bijeenkomst op het gebied van levensmiddelenwetgeving in de voedingsindustrie. Van nieuwe wetgeving tot de jurisprudentie over bestaande regelgeving. Een live event waar je veel kennis op doet in één dag. Relevant en direct toepasbaar.  

Actuele onderwerpen

Dit jaar vindt het Food Law Event plaats op dinsdag 4 juni in De Fabrique in Utrecht. Tijdens dit live event worden onderwerpen behandeld zoals voorbereiding op een inspectie, herkomstetikettering, benamingen van plantaardige producten, duurzame verpakkingen, gecultiveerd vlees en precisiefermentatie, harmonisatie van Europese wetgeving, allergenen, voedings- en gezondheidsclaims, due diligence wetgeving en een update vanuit het ministerie van VWS.  

Voedings- en gezondheidsclaims

Voedings- en gezondheidsclaims worden steeds geliefder bij producenten. Logisch, want producenten proberen zich door middel van claims te onderscheiden van andere producenten. Als je product bepaalde voordelen heeft, wil je die natuurlijk naar de consument communiceren. Maar wist je dat niet zomaar over alles geclaimd mag worden? Je zult je moeten houden aan de Europese verordening en kunt alleen kiezen uit claims die zijn toegestaan door de Europese Commissie. En zelfs dan zijn er strenge spelregels omtrent de bewoordingen die gebruikt mogen worden.  

De NVWA licht toe hoe zij claims controleren en waar de komende tijd de focus ligt voor de NVWA”

Précon en de NVWA 

In deze sessie komt het hele traject aan bod. Van het brainstormen over welke claims interessant zijn voor jouw product tot aan de check om te zien of je de gewenste claim kunt voeren. En is het antwoord ‘ja’, onder welke voorwaarden mag zo’n claim dan gebruikt worden? Ellis van Diermen neemt je aan de hand van praktijkvoorbeelden mee in de wettelijke kaders bij claims en de stappen die je als producent moet nemen om zonder risico’s je reclame-uitingen te maken. Rosanne Hendriksen en Stefanie Schoss lichten toe hoe zij claims controleren en waar de komende tijd de focus ligt voor de NVWA. En let op, deze sessie is interactief! 

Food Law Event

Dit onderwerp wordt uitgebreid behandeld door drie sprekers. Allereerst Ellis van Diermen, consultant bij Précon. Bekijk hier het LinkedIn profiel van Ellis van Diermen.  

Vervolgens twee sprekers vanuit de NVWA. Rosanne Hendriksen, Projectleider Bijzondere Eet- en Drinkwaren bij de NVWA en Stefanie Schoss, Senior inspecteur toezichtontwikkeling voedselveiligheid bij de NVWA. Bekijk hier de LinkedIn profielen van Rosanne Hendriksen en Stefanie Schoss

Geïnteresseerd in dit onderwerp en benieuwd naar de overige onderwerpen op het Food Law Event?   

Bekijk hier het hele programma en meld je aan

Carmen Groeneveld

Carmen Groeneveld

Redacteur VMT

Carmen Groeneveld is redacteur bij VMT met als aandachtsgebieden Wetgeving & Toezicht, Ingrediënt & Product, Economie & Bedrijven en startups.

Onderwerpen aanpassen

Mijn artikeloverzicht kan alleen gebruikt worden als je bent ingelogd.

  1. Voor abonneesEiwitmeting: zo brengen 6 supermarkten de verkochte dierlijke en plantaardige eiwit in kaart
  2. Belgische recalls en waarschuwingen maart: onvermeld allergeen in bruschetta, plastic in koekjes en salmonella in boter
  3. Nederlandse recalls en waarschuwingen maart: onvermeld allergeen in dumplings
  4. Verenigde Staten verdeeld over legaliteit verkoop rauwe melk
  5. FDA waarschuwt voor Canadese mosselen vanwege uitbraak in Verenigde Staten
  6. Nederland wederom grootste bierexporteur binnen Europa
  7. Voor abonneesZijn BRCGS en IFS voedselveiligheidonwaardige schema's geworden?
  8. Voedselveiligheid van vega en vlees in de spotlight (podcast)
  9. Onderzoekers linken kaasbedrijf aan dodelijke E. coli-uitbraak
  10. Goed op de hoogte van standaarden en certificeringen? Deze artikelen helpen je op weg
  1. Productinnovaties maart: FreeBrew craft soda
  2. Wakker Dier vraagt merken om vegarecepten op verpakkingen te plaatsen
  3. ING: 'Zuivelverwerkers willen CO2-uitstoot verminderen, maar consument wil er nauwelijks voor betalen'
  4. Zweeds onderzoek: wassen bladgroenten sluit Salmonella-besmetting niet uit
  5. Voor abonneesQA'ers reageren positief op nieuw allergenenbeleid: 'Nu nog een eenduidige Europese norm'
  6. Voor abonneesVMT 2 (2024): Ontwikkeling standaarden
  7. The Protein Brewery krijgt novelfoods-goedkeuring voor schimmeleiwit in Singapore
  8. Pieter Pot over doorstart: 'We verwachten dit jaar géén verlies te draaien'
  9. GesponsordPathogene micro-organismen zoveel mogelijk weren met de Flexxomat
  10. Finland onderzoekt verband tussen hepatitis E en de consumptie van metworst