Certima B.V.
Carmen Groeneveld is redacteur bij VMT met als aandachtsgebieden Wetgeving & Toezicht, Ingrediënt & Product, Economie & Bedrijven en startups.
Duurzaamheid wordt steeds belangrijker. Verduurzaming is daarbij geen keuze meer. Er komt steeds meer wetgeving op gebied van duurzaamheid. Zo zijn er recent verschillende leidraden gepubliceerd op gebied van duurzaamheidsclaims en komt er vanaf volgend jaar CSRD-wetgeving. In dit artikel een aantal 'must reads' op een rij over deze onderwerpen.
De Nederlandse supermarkten willen uitstel van de nieuwe Europese anti-ontbossingswet.
CSRD, CSDDD, ontbossingswetgeving en de anti-dwangarbeid verordening. Er komt de komende tijd veel duurzaamheidswetgeving op de voedingsindustrie af. Hoe bepaal je nu waar je als producent op moet focussen? En hoe pak je dit precies aan? Welke wetgeving is nu wel en niet belangrijk? VMT sprak met Robin van der Velde, sustainability manager bij de FNLI. Hij geeft 5 tips voor producenten.
Het Afvalfonds Verpakkingen stuurt een brief aan de nieuwe informateur van de Tweede Kamer. In deze brief roept het fonds op om een minister van Circulaire Economie aan te stellen in Nederland. "Voor een succesvolle omslag is een gecoördineerde en centrale politieke uitvoering nodig."
De meerderheid van het Europese Parlement heeft 17 Januari vóór een richtlijn gestemd. Het gaat om de richtlijn met betrekking tot het geven van betere informatie en bescherming tegen oneerlijke praktijken op gebied van de groene transitie. Wat gaat dit nu precies betekenen voor duurzaamheidclaims?
OP DE KLAAGBANK - De Reclame Code Commissie (RCC) doet jaarlijks zo'n 400 uitspraken. Zo'n 10% daarvan gaan over voedingsmiddelen. In de serie 'Op de klaagbank' bespreekt Margreet Verhoef, hoofd klachtenbehandeling bij de Stichting Reclame Code, recente cases. Mét tips om misleiding te voorkomen. In dit tweede artikel: 'duurzaamheidsclaims'.
Europese wetswijzigingen hebben gevolgen voor de Nederlandse wetgeving. Wat kunnen we de komende tijd verwachten aan Europese beleidsontwikkelingen? Hoe kunnen producenten voorbereid zijn op de eisen van morgen? Wat zijn de plannen van de Europese Unie. Bo Dohmen, senior manager nutrition & health bij FoodDrinkEurope, vertelt tijdens het Food Law Event op 10 juni meer over dit actuele onderwerp.
In dit overzicht de belangrijkste functiewisselingen van het jaar 2025 op een rij. Laatste wapenfeiten: Manon Houben nieuwe voorzitter COV en VNV, Hein Schumacher stopt als CEO van Unilever en Esther Veninga nieuwe CFO van Barentz.
Flora Food Group had de doelstelling om een papieren verpakking voor de plantaardige boter te ontwikkelen. Een papieren verpakking voor een vettig product is niet makkelijk. Om dit voor elkaar te krijgen, werkte Flora samen met verschillende partners. Hoe loopt de verpakking een jaar na introductie?
Dit is een overzicht van nieuwe ingrediënten. Dit zijn de laatste wapenfeiten: Arla Foods Ingredients introduceert toolkit voor eiwitrijke desserts, Pinsa bloem mix voor bakkerijproducten en plantaardige eiwitmix voor bakkerijproducten.
De Europese Commissie komt vandaag met een voorstel voor versimpeling van Europese wetgeving zoals de CSRD en de CSDDD. Hiermee wil de Commissie naar eigen zeggen concurrentie bevorderen en investeringscapaciteiten creëren. Ongeveer 70% van de bedrijven hoeven niet aan CSRD en CSDDD te voldoen. De Europese Commissie benadrukt dat de klimaat- en sociale doelen daarbij niet veranderen.
Dit is een overzicht van nieuwe voedselmachines. Dit zijn de laatste wapenfeiten: Domino introduceert Dx-Serie lasercodeersystemen voor drankenfabrikanten, Arla Foods Ingredients installeert elektrische ketel voor CO₂-reductie, en GEA introduceert CO₂-vrij verdampersysteem.
Er is een verschuiving gaande in het voedsellandschap. Waar voedsel eerst vooral beschikbaar moest zijn, zijn tegenwoordig meer aspecten belangrijk. Zo moet voedsel veilig, voedzaam, gezond en duurzaam zijn. Hoe kun je hier als producent de juiste balans in vinden? En vormt al deze 'ogenschijnlijk tegenstrijdige' wetgeving een rem voor innovatie of juist een duwtje in de rug? Alie de Boer vertelt meer over het onderwerp.