Lallemand neemt bakkerij-enzymenlijn Nutrilife over van BASF

Lallemand neemt bakkerij-enzymenlijn Nutrilife over van BASF

Een dochteronderneming van Lallemand, neemt het portfolio bakkerij-enzymen Nutrilife over van BASF. De enzymen voor bakkerijen passen niet meer in de strategie, stelt het Duitse concern.

Danstar Ferment, een dochteronderneming van het Canadese concern Lallemand, neemt de bakkerij-enzymen divisie van BASF over. Bij groen licht van de toezichthouders, wordt de transactie tussen beide bedrijven naar verwachting op 30 september 2022 afgerond.

Productie enzymen gestart

Met Lallemand denkt BASF een goede partner te hebben gevonden om de activiteiten voort te zetten. Lallemand is recent gestart met de ontwikkeling en productie van enzymen. De overname van het Nutrilife enzymenportfolio past in die strategie.

Innovatieve ingrediënten

“Bakerij ezymen passen niet strategisch bij BASF. Met Lallemand hebben we een uitstekende partner gevonden om onze bakenzymen business strategisch voort te zetten en te versterken en om een betrouwbare leverancier te zijn. We zullen de transactie begeleiden om een vlotte overdracht voor onze klanten te garanderen”, zegt Michael de Marco, BASF’s Vice President, Global Business Management Enzymes.

"We kijken ernaar uit om Nutrilife-klanten te blijven voorzien van enzymexpertise en toegang tot innovatieve ingrediënten op basis van de Lallemand gist- en bacterietechnologieplatforms", aldus Lars Asferg, President van Lallemand Bio-Ingredients.

Annemiek Jorritsma (1974) is freelance redacteur voor VMT. Zij richt zich op de programmacoördinatie van het jaarlijkse Food Safety Event en is sinds februari 2024 als hoofdredacteur ad interim verantwoordelijk voor de tweewekelijkse Thema Update Voedselveiligheid.
Zij voert haar werk als zelfstandige uit onder de naam Grip op Content.

Onderwerpen beheren

Mijn artikeloverzicht kan alleen gebruikt worden als je bent ingelogd.

  1. 'We moeten energietransitie versnellen, juist nu'
  2. 'De Levensmiddelendatabank (LEDA) is geen black box, het bevordert juist transparantie'
  3. Ook opslag en conserveren van voedsel duurder door stijgende kosten: 'Voedselprijzen moeten omhoog'
  4. Startup Mayoneur groeit met plantaardige mayonaises: 'Afwezigheid van ei verandert de smaak en structuur'
  5. Studenten zetten zich landelijk in voor vermindering voedselverspilling
  6. Prijzen voor innovatieve machinebouwers
  7. EFSA adviseert maximaal 4 porties vis per week vanwege aanwezigheid methylkwik
  8. Belgische recalls en waarschuwingen augustus: STEC bacterie in spinazie
  9. Voor abonneesVMT Summerclass R&D 6: Milieuclaim maken? Maak je niet schuldig aan deze 7 zonden van greenwashing
  10. Voor abonneesVMT Summerclass R&D 7: hoe ga je om met de spanningsvelden rondom THT en TGT?
  1. GesponsordDuurzame verpakkingen 'in-pack' pasteuriseren met MicroPast technologie
  2. Eindelijk is de bron van een 7 jaar durende listeriose opgespoord
  3. Nederlandse recalls en waarschuwingen augustus: STEC in ongewassen spinazie
  4. Ook van Dobben teruggetrokken als Liegebeest, 2 genomineerden over
  5. Blog: Oplopend tekort aan meststoffen verergert voedselcrisis
  6. Productinnovaties augustus: vegan KitKat met rijsteiwit
  7. Column: Tsunami aan trends, maar welke is belangrijk voor jouw R&D-project?
  8. Dodelijke listeriose-uitbraak, vermoedelijk door consumptie-ijs
  9. Voor abonneesVMT Summerclass R&D 5: Leidt groen licht van EFSA tot meer insectenconsumptie Nederlander?
  10. Hoe verbeter je de continuïteit van jouw procesinstallatie?